Logowanie Rejestracja O firmie Jak kupować Pomoc Wyszukaj Kontakt

Nowa super cena!

Cena: 369,99 269,99

Ilość:
Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 99 zł (oferta przy wpłacie na konto)

KOLAGEN NATURALNY RYBI 3x150 gr

Wysyłka w ciągu 7-10 dni

Kolagen a zdrowie

Kolagen to główne białko tkanki łącznej, stanowi ważny składnik chrząstek, więzadeł, ścięgien oraz kości. Hydrolizat kolagenu jest potencjalnym środkiem terapeutycznym stosowanym w leczeniu zapalenia kości, stawów i osteoporozy . Jego wysoki poziom bezpieczeństwa sprawia, że jest atrakcyjnym środkiem do długotrwałego stosowania w przewlekłych schorzeniach.  Istnieje coraz więcej dowodów uzasadniających stosowanie hydrolizatu kolagenu u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów. 

Kolagen i jego wpływ na nasz wygląd.

 Niestety natura człowieka jest na tyle złośliwa, że po 25-26 roku życia nasz organizm zaczyna pomału tracić zdolność tworzenia nowych włókien kolagenowych, czego efektem są pierwsze zmarszczki. Kolagen to proteina, która stanowi podparcie dla skóry, a także odpowiada za jej prawidłowe napięcie oraz sprężystość. Włókna kolagenowe nie znajdują się jedynie w skórze, stanowią one bardzo ważną tkankę, która trzyma narządy wewnętrzne np. nerki, wątrobę, a nawet żołądek.  Kolagen jest najlepszym pokarmem dla skóry, włosów i paznokci. Dzięki niemu możemy poprawić ich stan i zadbać o piękno, i zdrowie. Jak w przypadku wielu produktów warto postawić na najskuteczniejszy i naturalny. Taki właśnie jest kolagen rybi, który z powodzeniem poprawi stan naszej cery, włosów i paznokci.

 

Skóra.

Znaczące ubytki w ilości kolagenu mają kobiety w okresie menopauzy. Wówczas też jajniki zaprzestają produkcji estrogenów, a produkcja kolagenu szybko spada aż o 30-35%! W tym czasie skóra staje się mało napięta, sucha i powstają głębokie zmarszczki. Naukowcy potwierdzają, iż uzupełnienie kolagenu pozwala ten proces znacznie spowolnić. Kolagen jest podstawowym składnikiem, który pozwoli nam zatrzymać młody wygląd na dłużej. Wzmacnia strukturę skóry, a także poprawia jej elastyczność oraz usuwa przebarwienia.

Cellulit.

Ubytki kolagenu w skórze objawiają się nie tylko poprzez powstawanie zmarszczek, ale również cellulitu. Wraz z wiekiem nasza tkanka łączna traci na swych właściwościach, staje się mniej elastyczna i znacznie traci na swojej elastyczności, co objawia się cellulitem u kobiet. Odpowiednia dawka kolagenu w skórze pozwoli na odzyskanie odpowiedniej budowy tkanki łącznej oraz wyleczeniu cellulitu. Kolagen transportowany przez krew trafia i odkłada się w tkance tłuszczowej a to zapobiega przed powstawaniem zgrubień i tzw. guzków.

 Włosy.

Wraz z wiekiem możemy zaobserwować więcej wypadających włosów, często główną przyczyną są niedobory protein. Za pomocą kolagenu możemy wpłynąć na strukturę włosa,  mianowicie stają się one grubsze, a co za tym idzie mniej łamliwe.

 

Blizny.

Kolagen rybi ma również świetne właściwości pozwalające przyspieszyć proces gojenia się ran. W miejscu, gdzie znajduje się rana powstanie tkanka łączna.

Na początku składa się ona z chaotycznie ułożonych włókien kolagenowych, lecz z czasem uporządkowane są one w odpowiedni sposób. Dzięki dostarczaniu kolagenu z zewnątrz włókna kolagenowe są prawidłowo ułożone, a to sprawia, iż blizny będą mniej widoczne oraz bardziej wygładzone.

 

 

 

Podsumowanie.

Kolagen należy suplementować aby zapobiegać procesom starzenia się ciała. Poleca się więc stosowanie go w celach profilaktycznych po 25 roku życia. Wtedy wyraźnie spada ilość kolagenu naturalnego, produkowanego przez ludzki organizm. Jeśli jednak mamy problemy z cerą, włosami lub stawami można zacząć zażywać kolagen już wcześniej.

Kolagen rybi polecany jest osobom w każdym wieku, które mają problem z wypadaniem włosów oraz łysieniem, problemami z cerą, cellulitem, oraz dla sportowców celem zadbania o tkankę łączną.

 

 

Link:

https://sciencebasedmedicine.org/collagen-an-implausible-supplement-for-joint-pain/

 

© 2012-2014 Crazy Diamond : Wszelkie Prawa zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie KQS.store | Realizacja: AWESO.pl